OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.07.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.07.2022r.

1. Już za dwa tygodnie, 23 lipca wyrusza z naszego parafialnego kościoła na Bachledówce 41 Piesza Pielgrzymka Góralska. Zachęcamy i zapraszamy całe rodziny jak też osoby indywidualne do udziału w tym niezwykłym przeżyciu duchowym. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki i naszej parafialnej.

2. W ubiegłym tygodniu, aby wspomóc organizacyjnie i finansowo naszą Góralską Pielgrzymkę, zorganizowaliśmy sprzedaż domowych ciast. Zebraliśmy kwotę ponad 5,5 tys. zł. W imieniu organizatorów i własnym z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję poprzez pieczenie ciast, pomoc w ich sprzedaży. Nade wszystko serdeczne „Bóg zapłać” każdej osobie, która złożyła ofiarę na potrzeby pielgrzymki.

3. Zapraszamy też do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej, w niedzielę 31 lipca, w dniu, w którym na Jasną Górę będzie wchodziła Piesza Pielgrzymka Góralska. Wyjeżdżamy o 6 rano, aby po przyjeździe do Częstochowy wspólnie z pielgrzymami wejść do Sanktuarium i uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o godz.14.30. Po Apelu Jasnogórskim udamy się w drogę powrotną na Bachledówkę. Zapisy w zakrystii, z podaniem numeru pesel potrzebnego do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.

4.  Dnia 13 sierpnia, w sobotę o godz.19.00 odbędzie się u nas na Bachledówce III Wieczornica z Kard. Stefanem Wyszyńskim, czyli Koncert w formie dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Wójt Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy oraz nasza Parafia zapraszają już dziś na ten wyjątkowy Koncert. W związku z tym wydarzeniem, jak co roku, organizujemy kiermasz w postaci „stołów regionalnych”, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc w budowie Domu Pamięci Stefana Kard. Wyszyńskiego. Rada Parafialna zaprasza wszystkie osoby, które pragną zaangażować się i jakikolwiek sposób pomóc w tym dziele, na spotkanie organizacyjne, we wtorek o godz.19.00 w Domu zakonnym na Bachledówce. Zapraszamy do współpracy przedstawicieli Kół Różańcowych, Związku Podhalan, naszej Szkoły, Straży Pożarnej, jak też wszystkich zainteresowanych.

5. W przyszłą sobotę do posprzątania kościoła i kaplicy prosimy następujące panie: P. Małgorzata Lasak 271 A, P. Maria Jarosz 272, P. Bogusława Karwaczka 272 A, P. Zofia Gładka 274, P. Janina Lasak 277. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty  za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz złożoną ofiarę na dekoracje.

6. ZAPOWIEDZI: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Jan Jarosz, kawaler, tutejsza parafia i Klaudia Kmin, panna, parafia p.w. M.B. Królowej Polski w Miętustwie, zapowiedź 3. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach kanonicznych zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszony jest, aby powiadomić urząd parafialny.