OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021r.

1. Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, który w polskiej tradycji trwa jeszcze do 2 lutego. Chrystus przychodzi nad brzeg Jordanu, by z rąk Jana Chrzciciela, swojego poprzednika, przyjąć chrzest. W tym dniu Jezus został przedstawiony przez swojego Ojca jako Syn posłany dla dokonania dzieła zbawienia, a zamknięte przez grzech Adama niebiosa otwierają się i na Jezusa zstępuje Duch Święty. Dziś podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

2. W piątek przypada Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Zakonu Paulinów. Dla nas Paulinów jest to zawsze okazja, aby podziękować Panu Bogu za łaskę powołania i jednocześnie zawierzyć się Miłosierdziu Bożemu na kolejny rok życia i posługi zakonnej i kapłańskiej. Dziękujemy wam za modlitwę w naszej intencji i pokornie prosimy o taką pamięć nieustannie. Na Uroczystą Msze św. w kościele zapraszamy na godz.17.00.

3. W najbliższy czwartek rozpoczynamy uroczyste Triduum ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Podczas wieczornej Mszy św. w kościele o godz.17.00 będziemy śpiewać hymny ku czci świętego Pustelnika z Teb i modlić się za naszą parafię i Zakon Paulinów. Pawełki zakończymy uroczystą Eucharystią w niedzielę 17 stycznia o godz.11.00, wtedy to szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami na uroczyste pawełkowe błogosławieństwo i tradycyjne słodycze. Serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę obchodzimy święto Matki Bożej Królowej Pustelników i Matki Zakonu Paulinów.

5. Siostry Karmelitanki Bose z Krakowa – Łobzowa przesłały serdeczne podziękowanie za dary, które zostały zebrane w naszej parafii. Siostry modlą się za naszą parafię i zawierzają nasze intencje Bożej Miłości.

6. Przy naszej parafii raz na dwa tygodnie we wtorki wieczorem o godz.19.00 gromadzi męska grupa modlitewna. Mężczyźni spotykają się, aby rozważać Słowo Boże i modlić się na Różańcu. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do włączenia się w tę inicjatywę.

7. Zapraszamy na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona o godz.16.00. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej.

8. W przyszłą sobotę 16 stycznia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Maria Wirmańska 295, P. Edyta Kułach 296 A, P. Józefa Kalisz 298, P. Stanisława Pazdur 301, P. Agata Borowicz 304 A . Dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła i kaplicy.