OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 31.01.2021r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i wspomnienia:

– we wtorek, 02.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i wieczorem o 17.00. W tym też dniu przypada XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka, zbierana podczas Mszy jest przeznaczona jest na wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych.

– w środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po każdej Mszy św. zapraszamy na błogosławieństwo świecami

– w piątek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, pobłogosławimy chleb, wodę i jabłka

– w sobotę, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

2. W przyszłą niedzielę 07.02 w związku ze zbliżającym się wspomnieniem liturgicznym N.M.P. z Lourdes, zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych, na Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. W czasie tych Eucharystii udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz lurdzkiego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie prosimy najbliższą rodzinę osób chorych i starszych, aby w tym dniu pomogła dotrzeć do naszego kościoła parafialnego tym, którzy o własnych siłach tego uczynić nie mogą.

3. W środę zapraszamy członków Związku Podhalan do pomocy przy rozbieraniu choinek  i dekoracji świątecznych.

4. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania pandemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.16.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Loretańskiej.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na adorację w intencji powołań. Natomiast w pierwszy piątek w godzinach dopołudniowych o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej wieczornej Eucharystii. Spowiedź św. w kościele od godz.16.30. Natomiast w pierwszą sobotę zapraszamy na 14.30 do Kaplicy Prymasowskiej Róże Różańcowe na spotkanie formacyjne, modlitwę różańcową i Eucharystię.

5. W przyszłą sobotę 6 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Jadwiga Piechota 190A, P.  Danuta Lipień 188, P.  Maria Gocał 191, P. Helena Łowisz 192, P. Maria Bobek. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje kościoła i kaplicy.