OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07.02.2021r.

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia:

– w środę, wspomnienie św. Scholastyki

– w czwartek, wspomnienie NMP z Lourdes

2. Dziś, w związku z przypadającym w czwartek wspomnieniem liturgicznym N.M.P. z Lourdes, zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych, na Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. W czasie tych Eucharystii udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz lurdzkiego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem wszystkim chętnym. Jednocześnie prosimy najbliższą rodzinę osób chorych i starszych, aby w tym dniu pomogła dotrzeć do naszego kościoła parafialnego tym, którzy o własnych siłach tego uczynić nie mogą.

3. Witamy serdecznie w naszym domu zakonnym i parafii kleryków paulińskiego Seminarium w Krakowie, którzy przebywają u nas na wypoczynku międzysemestralnym. Życzymy im, aby coraz bardziej ukochali Chrystusa Pana wytrwali w powołaniu, ale też aby wypoczęli przez te dni pobytu na Bachledówce.

4. Sołtys wsi Czerwienne zawiadamia że opłaty z tytułu podatków i za wywóz śmieci przyjmowane będą z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Zbiórka opłat będzie odbywać się w następujących terminach: 1. U Sołtysa w domu nr 85A – od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 18:30. 2. W Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennym w sobotę 20.02.2021, 27.02.2021 oraz 06.03.2021 w godzinach od 9 do 12. Opłaty należy uiścić do 15 marca 2021 rok. Proszę o przychodzenie w maseczkach.

5. Ojciec Augustyn zaprasza wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek (09.02.2021). Rozpoczynamy wspólną Eucharystią o godzinie 17.00 a po niej pierwsza katecheza. Zarówno na Mszy św. jak i Katechezie obecność obowiązkowa.

6. Na ręce pana Prezesa Związku Podhalan składam najserdeczniejsze podziękowanie za pomoc przy rozbieraniu choinek i dekoracji świątecznych. Równie najserdeczniejsze podziękowania rodzinom Brzuchacz, Gąsiennica i Wyroba.

5. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach naszych rodzin i ustania pandemii. To wyjątkowe spotkanie z Bogiem Żywym rozpoczyna się o godz.16.00, a następnie modlimy się na różańcu, który w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. św. Michała Archanioła.

6. W miniony piątek odbył się pogrzeb ś.p. Stanisława Brzuchacz. Polećmy Jego osobę Bożemu Miłosierdziu.

7. W przyszłą sobotę 13 lutego prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Anna Jamrych 201 B,  Krystyna Jamrych 204, Danuta Szczechowicz 175, Zofia Kopieć 178 A, Natalia Gruszka 184 A. Serdeczne „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.