OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-11.07.2021

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii misjonarza paulińskiego z Kamerunu w Afryce Równikowej O. Roberta Szymańskiego, który od wielu lat posługuje jako duszpasterz-misjonarz  w tamtych, odległych rejonach świata. Podczas każdej Mszy św. będzie głosił Słowo Boże, a dzisiejsza taca jest przeznaczona na wsparcie naszych paulińskich misji w Afryce.

2. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski będąc na Bachledówce 20 czerwca, podczas poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Domu Pamięci Stefana Kard. Wyszyńskiego, zapowiedział wówczas rozpoczęcie nowenny przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny. W każdą niedzielę po Sumie we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, będziemy modlić się na różańcu we wspomnianych intencjach.

3. Informujemy, że od dzisiaj ruszają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Góralską z Bachledówki na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 23 do 31 lipca tego roku. Zapisy będą po każdej Mszy świętej w zakrystii. Ze względów pandemicznych podniesione zostały koszty pielgrzymki na 70 zł dla dzieci do lat 7 oraz 120 zł dla pozostałych pielgrzymów. Zapisy polegają na zabraniu z zakrystii karty zgłoszeniowej i wypełnienie jej. Dopiero dostarczona i wypełniona karta powoduje zapisanie się na pielgrzymkę. Karty można dostarczać zarówno dzisiaj jak i w ciągu tygodnia. W zakrystii są też zapisy na pielgrzymkę autokarową.

4. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przed naszym kościołem będzie można poczęstować się oscypkami i ciastem przygotowanymi przez góralskich pielgrzymów. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie dodatkowych kosztów pielgrzymki Góralskiej. Bardzo dziękujemy za ofiarność, zrozumienie i wsparcie Góralskich pątników.

5. Zapraszamy też do udziału w jeszcze jednej formie pielgrzymowania. Otóż w sobotę 31 lipca w dniu, w którym na Jasną Górę będzie wchodziła Piesza Pielgrzymka Góralska, planujemy z naszej parafii wyjazd autokarem na Jasną Górę, aby wspólnie z pielgrzymami wejść do Sanktuarium, uczestniczyć w uroczystej Mszy św. o godz.14.00, której będzie przewodniczył J.E Metropolita Krakowski ks. Abp Marek Jędraszewski. Po Apelu Jasnogórskim udamy się w drogę powrotną na Bachledówkę. Zapisy do 25 lipca w zakrystii z podaniem numeru pesel potrzebnego do ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy.

6. W związku z przypadającą 12 września beatyfikacją kard. Wyszyńskiego organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę na te uroczystości. Przewidujemy wyjazd w sobotę o 10.00 z noclegiem w Warszawie, aby rankiem wziąć udział w Uroczystej Mszy św. Zapisy w zakrystii. Przewidywany koszt wyjazdu, to ponad 150 zł. Zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

7. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową przed wieczorną Eucharystią, którą w tym tygodniu poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej.

8. Komunikat Wojewody Małopolskiego nt. akcji szczepień. Drodzy Małopolanie, Mieszkańcy Podhala, w trosce o Państwa bezpieczeństwo w przyszłą niedzielę 18 lipca 2021 roku zorganizowane zostaną mobilne punkty szczepień, w których bez wcześniejszej rejestracji będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. Zostaną one zlokalizowane przy Parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu oraz Parafii Św. Anny w Zębie.

9. W przyszłym tygodniu do posprzątania kościoła i kaplicy zapraszamy następujące panie: P. Małgorzata Floryn 311 A, P. Anna Komperda 316 A, P. Monika Komperda 316 B , P. Małgorzata Mrugała 315, P. Anna Mrugała 315 B. „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty.

10. ZAPOWIEDZI (na Sumie): Krzysztof Józef Bobak, kawaler z parafii tutejszej oraz Agnieszka Stopka, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 2. Pragną oni zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami jest obowiązany w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.