Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Poświęcenia Kościoła 31.10.2021

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– dzisiaj wspominamy rocznicę konsekracji naszej świątyni, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego Syna. Kościół ten jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się jako wspólnota ludzi wierzących. Pragniemy dziś podziękować Panu Bogu za budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców tej pięknej świątyni, ale też chcemy błagać o łaskę, abyśmy jako parafia byli Kościołem żywym i wiernym Panu Bogu.

– w poniedziałek, Uroczystość Wszystkich Świętych

– we wtorek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz.8.00, 10.00 i 16.00. Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w Kaplicy na cmentarzu. Przed Eucharystią o 9.30 różaniec za zmarłych, a po niej odbędzie się procesja z wypominkami. Natomiast we wtorek, w Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o godz.8.00, 11.00 i 17.00. Jeżeli nie będzie padało, to Eucharystia wieczorna będzie sprawowana w Kaplicy cmentarnej. O godz.16.15 będziemy modlili się na różańcu z wypominkami za zmarłych. Wierni, którzy w tych dniach pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny w intencjach zmarłych. Zapraszamy w tych dniach do szczególnej modlitwy za naszych zmarłych.

3. W zakrystii przyjmujemy ofiary na wypominki: całoroczne (odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz.8.00 i 11.00), miesięczne (w intencji których sprawować będziemy Msze św. przez cały miesiąc listopad) oraz jednorazowe (na procesję po cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych).

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu w intencji powołań. W pierwszy piątek w godzinach dopołudniowych o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie miało miejsce po zakończonej Eucharystii. Spowiedź św. w kościele od godz.16.00. Natomiast w pierwszą sobotę zapraszamy do kościoła na Eucharystię o godz.15.00 wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi oraz Róże Różańcowe na spotkanie formacyjne i modlitwę różańcową.

6. W miesiącu listopadzie różaniec św. w kościele rozpoczynamy o 16.15. W ramach tej modlitwy będziemy odczytywali  wypominki za naszych zmarłych.

7. W piątek, 5 listopada o godz.10.00 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dziękczynna za świętych Patronów Przedszkola i szkół Katolickich SPSK  w Czerwiennem, z prośbą o Boże łaski za wstawiennictwem Patronów Szkoły. Po Eucharystii wyruszy Korowód Świętych, gdzie przedszkolaki i uczniowie przebiorą się za postacie świętych.

8. W sobotę, 06.11. prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Genowefa Zubek 266 A, P. Bożena Piszczór 267, P. Maria Żołnierczyk 269, P. Józefa Wyroba 266 C, P. Maria Komperda 266 C. Serdeczne  „Bóg zapłać” paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na kwiaty.