OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

1. Przeżywamy Adwent, czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Najbardziej charakterystycznym nabożeństwem i zwyczajem adwentowym są Roraty, czyli uroczysta Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. roratnie będą sprawowane o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące święta i uroczystości:

– w poniedziałek, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

– we wtorek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w środę, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz.08.00, 11.00 i 17.00.

3. Przez Adwent, po Mszy św. o godz.8.00 będziemy śpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanej.

4. W związku z tym, że dziś św. Mikołaj odwiedzi nasz kościół parafialny, dlatego też zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii w poniedziałek na Eucharystię o godz.17.00, a po niej św. Mikołaj pobłogosławi przybyłe dzieci, które też otrzymają upominki.

5. W środę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny o godz.9:30 w naszym kościele parafialnym będzie sprawowana Msza święta w intencji nauczycieli i uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej z Czerwiennego. Tego samego dnia podczas Eucharystii o godz.17:00, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej otrzymają poświęcony Medalik z Matką Bożą Niepokalaną i modlitewnik. Zapraszamy serdecznie rodziców wraz z dziećmi.

6. Dziś, bezpośrednio po Mszy św. o godz.16.00, zapraszamy na  wyjątkowy koncert kwartetu na akordeony pod dyrekcją znanego nam z Pielgrzymki Góralskiej ojca paulina Ireneusza Wybraniaka. Serdecznie zapraszamy.

7. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz wigilijne świece Caritas.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem, po każdej Mszy św. odbywać się będzie kiermasz świąteczny, zorganizowany przez grupę wolontariatu „Drużyna Józefa” działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerwiennem. Sprzedawane też będą miody i produkty pszczelarstwa z Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy.

9. Bardzo dziękujemy Paniom z minionej soboty za posprzątanie kościoła i kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty, jednocześnie prosimy w najbliższą sobotę, tj. 11.12. kolejne osoby do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Bogusława Jarosz 278 A, P. Grażyna Jarosz 279, P. Bogusława Łuszczek 281, P. Beata Gąsienica 281 A, P.  Halina Dziedzic 279 A