OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM 02.01.2022r.

1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznienazywane jest świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele są według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę.

2. Natomiast w przyszłą niedzielę kończy się czas Bożego Narodzenia i przypada liturgiczne wspomnienie Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

3. Dziękujemy bardzo serdecznie za życzliwe przyjęcie nas kapłanów podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jesteśmy wprawdzie jedną z mniejszych parafii na Podhalu, ale z pewnością żyją tu ludzie o dobrym sercu i wierni Panu Bogu. Istnieje też sporo problemów na które nie przymykamy oczu, ale w wielu przypadkach pozostaje nam tylko żarliwa modlitwa za nich i ich rodziny. Dziękujemy również za wszelkie uwagi pod adresem posługi nas Paulinów, które w pokorze przyjmujemy i w miarę możliwości będziemy starali się je na bieżąco wprowadzać w życie. Wszystkim raz jeszcze serdecznie Bóg zapłać za gościnne przyjęcie, otwarte wasze serca oraz za złożone ofiary na rzecz parafii.

4. Podsumowanie minionego roku duszpasterskiego, tego, co dotyczy Sakramentów święte. Chrzty – 47 (31), I Komunia Święta – 27 (25), Bierzmowanie -34, Sakrament Małżeństwa -43 (51), Pogrzeby – 10 (6), Comiesięczna posługa chorym i starszym -30 osób.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 16 stycznia po Eucharystii o godz.16.00, zapraszamy na spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe. Wspólne kolędowanie będzie miało miejsce w naszym Domu Zakonnym. Już dziś serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu, natomiast w pierwszy piątek spowiedź od godz.16.00, natomiast nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych.

7. W przyszłą sobotę 8 stycznia prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Magdalena Gąsienica-Byrcyn 339 Uboc, P. Jadwiga Wirmańska 309 B Uboc, P. Krystyna Staszel 330 Uboc, P. Zofia Rafacz 332 Uboc, P. Maria Brzuchacz 335 Uboc. Dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za żoną ofiarę na dekoracje kościoła i kaplicy.