OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 26.02.2023r.

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem bezpośredniego przygotowania do Świąt Paschalnych. Wielki Post jest okazją do szczególnego otwarcia się na działanie Ducha Świętego, który nie tylko wyprowadza Chrystusa Pana na pustynię, ale też każdego z nas prowadzi ku spotkaniu z Bogiem Ojcem. Potrzeba nam wejść z zapałem na wielkopostną drogę nawrócenia i pokuty, czerpiąc wsparcie z praktykowania jałmużny, postu i pokornego trwania przed Panem Bogiem na modlitwie.

2.  We wtorek, 28 lutego o godz.18.00. zapraszamy na Nowennę za wstawiennictwem bł. Prymasa Tysiąclecia. Wyjątkowym dopełnieniem tej Nowenny będzie sztuka teatralna „Zapiski więzienne Kard. Stefana Wyszyńskiego – droga duchowa” na którą zapraszamy w sobotę 4 marca, po Mszy św. wieczornej na godz.18.30. Przedstawienie opowiada o duchowej drodze, jaką przebył Prymas Tysiąclecia w czasie uwięzienia.

3.  Wczoraj, wieczorem podczas walnego zebrania, gościliśmy w naszej remizie wyjątkowych gości Zastępcę Komendanta Głównego PSP nadbryg. generała Krzysztofa Hejduka, Burmistrza Miasta i Gminy Czarny Dunajec pana Marcina Ratułowskiego i wielu innych zacnych gości. Nasza OSP dzięki determinacji i ogromnemu wysiłkowi swojego Zarządu otrzymała ciężki wóz gaśniczy. Bardzo się cieszymy, że udało się pozyskać tak potrzebny, wręcz niezbędny sprzęt.

4. W najbliższy piątek zapraszamy do naszego kościoła na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy o godz.18.00. Gorąco zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie, jak również w nabożeństwie Gorzkich Żali, które będzie sprawowane w niedzielę, po Sumie o godz.11.00. Również w piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich, którym ta godzina odpowiada, na Drogę Krzyżową  o godz.19.30.

5. W przedsionku kościoła znajdują się świąteczne paschaliki i baranki na stół wielkanocny, które przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Ofiary z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. W imieniu Caritas dziękujemy wszystkim za każdy gest dobrej woli.

6. Zapraszamy was do podjęcia jałmużny wielkopostnej poprzez odkładanie drobnych kwot na cele charytatywne. Na stoliku, w przedsionku kościoła znajdują się „Skarbonki Miłosierdzia”. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii. W tamtym roku zebraliśmy kilka tysięcy złotych, które to pieniążki w całości zostały przekazane potrzebującym.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy po wieczornej Eucharystii na Adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu o. Piotr odwiedzi z posługą sakramentalną chorych i starszych z naszej parafii. W piątek, spowiadamy od 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe po wieczornej Eucharystii. W pierwszą sobotę zapraszamy o godz.15.00 na Msze św. do Kaplicy Prymasowskiej, modlitwę różańcową i zmianę tajemnic czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Róże Różańcowe.

8. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

9. Sołtys wsi Czerwienne zawiadamia, że opłaty z tytułu podatków i za wywóz śmieci przyjmowane będą w domu Sołtysa nr 85A od poniedziałku do piątku w godzinach od 17.00 do 19.00 oraz w naszej Szkole w sobotę 11 marca w godzinach od 09.00 do 12.00. Opłaty należy uiścić do 15 marca 2020r.

10.  Wspólnota Leśna przekazała na rzecz budowy Domu Pamięci kard. Wyszyńskiego 25 kubików drewna , za co z całego serca Wspólnocie Leśnej dziękujemy. Mamy też serdeczną prośbę do naszych parafian o pomoc w wycince i zrywce tego drewna. Potrzebny jest też sprzęt, traktory, wozy. Bardzo prosimy o pomoc w tym zakresie. Chętni do pomocy proszeni są o zgłaszanie się do środy włącznie.

11. Od 1 marca, czyli od środy, Msza św. wieczorna będzie o godz.18.00.

12. Przypominamy, w naszym Domu Rekolekcyjnym na Bachledówce organizujemy kolejne już Rekolekcje dla mężczyzn w dniach od 17 do 19 marca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

13. Zarząd Wspólnoty Leśnej wsi Czerwienne zaprasza udziałowców na zebranie sprawozdawcze w dniu 05.03.2023 o godz.13.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr.1

14. W przyszłą sobotę 4 marca prosimy następujące panie do posprzątania kaplicy i kościoła: P. Karolina Gąsienica 281 A, P. Janina Jarosz 282 A, P. Małgorzata Łowisz 281, P. Monika Miśkowiec 287, P. Małgorzata Florek 292. Serdecznie dziękujemy paniom z minionej soboty za posprzątanie kaplicy i kościoła oraz za złożoną ofiarę na dekoracje.